Ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje

Spalio 18 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi „Mėgintuvėlis LT“ komanda, kuri 8-10 klasių mokiniams vedė interaktyvius edukacinius užsiėmimus „Ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje“. Mokiniai nagrinėjo aktualias šiandienos temas: ozono sluoksnio plonėjimą, šiltnamio efekto susidarymą, plastiko atliekų mažinimą. „Mėgintuvėlio“ komanda atsivežė ištisą laboratoriją bei supažindino su jos įranga. Pamokos metu mokiniai patys savarankiškai eksperimentavo: dėvėjo apsauginius akinius, chalatus ir naudojosi tikrais cheminiais indais. Susipažino ir išbandė įdomiuosius eksperimentus: spalvines putotas reakcijas, kietą anglies dioksidą, ragavo atšaldytų azote spragėsių. Visi norintys turėjo galimybę palaikyti ugnį rankose.

Užsiėmimai praplėtė mokinių supratimą apie gamtos taršą, planetos saugojimą ir ekologiją, leido įgyti gebėjimų, kurių reikia ekologinėms problemoms spręsti, tapti atsakingais piliečiais, kuriančiais ir puoselėjančiais aplinką.