Konferencija „Įtraukusis ugdymas“

Kaip sukurti sąlygas kiekvienam vaikui dalyvauti ugdymo procese, kad mokinys būtinai patirtų sėkmę, kaip pasiekti pažangos nacionaliniu lygiu, kaip mokytojai galėtų geriausiai įveikti skirtumus klasėje?

Atsakymus į šiuos ir kitus aktualius klausimus bandė surasti konferencijos „Įtraukusis ugdymas“ dalyviai, kurią inicijavo Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija. Šioje konferencijoje dalyvavo ir gerąja patirtimi dalinosi mūsų gimnazijos mokytojai S.Balsys ir Ž.Šemelienė. Mokytoja Ž.Šemelienė papasakojo, kaip Erasmus+ projekto „Music is a common language“ dėka, gimnazijos mokytojai turi galimybę susipažinti su kitų šalių įtraukiojo ugdymo metodais, taikyti juos ir tuo pačiu pasidalinti sėkmingais mokymo būdais su kitais mokytojais. Mokytojas S.Balsys papasakojo apie unikalų ir kol kas vienintelį Baltijos valstybėse „Klasės orkestro“ projektą, kuris yra sėkmingai vykdomas gimnazijoje. Jis akcentavo, kad šio metodo privalumas yra tas, kad kiekvienas klasės mokinys, nepaisant gebėjimų, gali dalyvauti pučiamųjų instrumentų orkestre. Be to, šis metodas vysto mokinių gebėjimą koncentruotis, klausyti, dirbti ir mokytis komandoje, o svarbiausia – kelia mokinių savivertę bei pasitikėjimą savimi.