Tarptautinis projektas „Vivat May“

III gimnazijos klasės mokiniai, kartu su mokytojomis H. Novicka ir L. Ramoškiene, rugsėjo 19-25 d. dalyvavo projekte „Vivat May“. Šis projektas buvo skirtas Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-osioms metinėms paminėti.

Bendradarbiaudami su mokiniais iš Varšuvos, mokiniai ir jų mokytojos susipažino su Lenkijos kultūra, Gegužės 3-iosios Konstitucija, dalyvavo įvairiose veiklose, atliko projekto užduotis. Mokiniai aplankė Karaliaus rūmus Varšuvoje, kuriuose buvo pasirašyta Gegužės 3-osios Konstitucija. Krasne miestelyje apžiūrėjo bažnyčią, miestelio arklides ir parką. Viena diena buvo skirta susipažinti su Opinogura muziejumi, herbo atsiradimu bei moksleiviai turėjo galimybę paragauti lenkiškų patiekalų. Vakare lietuvių grupė mokėsi šokti lenkų tradicinį šventinį šokį – polonezą.

Projekto metu buvo organizuotos tautinės dienos. Mūsų mokyklos mokiniai supažindino projekto dalyvius su Lietuva, lietuviškais papročiais ir kartu gamino lietuviškus patiekalus.