POKALBIAI APIE DEZINFORMACIJĄ

Vykstant karui Ukrainoje, mus pasiekia didelis kiekis informacijos iš įvairių skirtingų šaltinių. Socialiniuose tinkluose bei interneto platybėse darosi vis sunkiau atsirinkti tiesą nuo melo. Žinoti, kas vyksta ir būti informuotas norime kiekvienas, bet kaip nepasimesti nuolatos besipildančiame žinių sraute …

Apie tai, kaip svarbu yra pastebėti skleidžiamą dezinformaciją apie šiuo metu vykstantį karą, kovo 8 d. pasakojo į gimnaziją atvykęs Juodšilių „Šilo” gimnazijos absolventas. Ruslanas Baranovas – Vilniaus ir Turino universitetų daktaras, LSDP Vilniaus rajono pirmininko patarėjas ir Seimo narės Dovilės Šakalienės patarėjas. Drauge su gimnazistais diskutuota apie „internetinius trolius” ir kaip reikėtų elgtis su jais susidūrus. Ruslanas Baranovas padėjo suprasti dezinformacijos prasmę ir grėsmę žmonėms naudodamas labai paprastus, mokiniams pažįstamus, realius pavyzdžius. Taip pat svarbu nepamiršti, jog nevertėtų dalintis dezinformaciniais vienos platformos įrašais ar nuorodomis kitoje platformoje. Kuo aktyviau žmonės dalijasi įrašu ir į jį reaguoja, tuo kitiems tas įrašas atrodo patikimesnis. Vertėtų visada išsiaiškinti, ar šaltiniai, kuriais remiamasi argumentuojant, tikrai tinkami naudoti ir patikimi tame kontekste, ar jie nepasenę, o gal būt pateikiama informacija, kuri šiandien gali būti klaidinanti ir nebeaktuali?

Tad būkime informuoti, budrūs ir neleiskime melui ir dezinformacijai paveikti mūsų bei mūsų aplinkinių mąstymo.