Edukacinis projektas „Sumanaus moksleivio akademija“

Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos IIa ir IIIb klasių mokiniai baigė ,,Sumanaus moksleivio akademijos‘‘ Ekologijos klasę. „Sumanaus moksleivio akademija“ – tai projektas, skirtas 9-12 klasių mokinių pasirinktos mokslų krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui. Projekto veiklas organizuoja ir su mokiniais savo  žiniomis dalinasi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos dėstytojai.  „Sumanaus moksleivio akademija“ remiasi tarpdalykinio ugdymo modeliu, kuomet išeinama iš bendrojo lavinimo programos ir vieno konkretaus dalyko ribų. Birželio 15 d.  mūsų mokiniai dalyvavo projekto uždarymo renginyje. Jame susirinko apie 500 moksleivių ir mokytojų iš įvairių šalies mokyklų. Projekto dalyviai klausėsi VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanės, Psichologijos katedros docentės dr. Aurelijos Stelmokienės pranešimo „Socialinės emocinės kompetencijos šiuolaikinio moksleivio gyvenime“, po kurio vyko aktyvi klausimų-atsakymų sesija. Vėliau mokiniais pasiskirstė srautais pagal veiklos klases ir prasidėjo pažintis su VDŪ ŽŪA.  Renginys baigėsi iškilmingu pažymėjimų įteikimu. Sveikindama „mažuosius absolventus“ VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė ragino moksleivius nesiliauti svajoti, būti sumaniems bei drąsiems priimant sprendimus.