STEAM ugdymo stiprinimas Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

2022 m. rugpjūčio 31 d. baigėsi trejus metus trukęs Erasmus+ projektas  „Strategies for Teaching, Education And learning Motivation by STEAM  (Science, Technology, Engineering, Art and Maths) approach (liet. Mokymo, ugdymo ir mokymosi motyvacijos strategijos taikant STEAM (gamtos mokslai, technlogijos, inžinerija, menas ir matematika) metodą (Projekto Nr. 2019-1-RO01-KA201-063054) tarp Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Graikijos bei Bulgarijos mokytojų ir mokinių. Įgyvendinant šį projektą buvo siekiama didinti mokinių motyvaciją mokytis, naudojant STEAM kaip būdą ugdyti esminius įgūdžius, tokius kaip aktyvus požiūris, problemų sprendimo gebėjimai, kūrybiškumas, iniciatyvumas, komandinis darbas, empatija. Pagrindiniai projekto laimėjimai ir rezultatai yra susiję su projekto tikslo įgyvendinimu ir visomis suplanuotomis veiklomis, kurios prisidėjo prie mokinių STEAM pasiekimų ir dalykinių bei bendrųjų kompetencijų ugdymo:

4 mokytojai dalyvavo mokymuose Rumunijoje, kurių metu patobulino dalykines bei bendrąsias kompetencijas. Įgyta tarptautinė mokymosi patirtis pritaikyta gimnazijos ugdymo procese. Įvyko 4 trumpalaikiai mokinių grupių mainai Graikijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Lietuvoje, kuriuose dalyvavo 24 Juodšilių „Šilo“ gimnazijos mokiniai. Tarptautinių veiklų metu mokiniai patobulino savo mokėjimo mokytis, sprendimų priėmimo, problemų sprendimo, bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, lyderystės kompetencijas. Lydintys mokytojai dalijosi gerąja patirtimi su kolegomis ir mokiniais – kiekvieno mobilumo metu mokytojai iš skirtingų šalių vedė STEAM pamokas. Tiek mokytojai, tiek mokiniai mobilumų metu patobulino užsienio kalbos (anglų) žinias bei plėtė kultūrinį akiratį. STEAM metodo taikymas ugdymo procese padidino mokinių motyvaciją mokytis, patobulino problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo gebėjimus.

Sukurta projekto internetinė svetainė, kurioje patalpintas STEAM pamokų planų rinkinys bei kita su projektu susijusi mokomoji medžiaga (https://steambysteam.eu/) bei sukurtas mokymo rinkinys  mokytojams „STEAM as an approach for developing essential life skills“. Suorganizuota tarptautinė konferencija „STEAM – life skills development“, kurios metu pasidalinta gerąja patirtimi, kaip galima ugdyti, plėtoti ar tobulinti esminius mokinių gyvenimo įgūdžius.