ERASMUS+ GALIMYBĖS: MOKINIŲ FIZINIO AKTYVUMO STIPRINIMAS BULGARIJOJE

Rugsėjo 12-16 d. Bulgarijoje, Sliven mieste, įvyko paskutinieji Erasmus+ projekto „Healthy body, healthy mind, healthy enviroment“ (Projekto Nr. 2020-1-LT01-KA229-078107_1) trumpalaikiai mokinių grupių mainai. Šio susitikimo tema – fizinis vaikų aktyvumas ir jo skatinimas.

Savaitė prasidėjo konferencija, kurios metu kiekvienos šalies mokiniai pristatė savo pranešimus apie fizinį aktyvumą ir jo įtaką fizinei ir emocinei sveikatai.

Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiose fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose: lipo į kalnus, įveikė kliūtis laipynių parke, traukė virvę, žaidė tinklinį, futbolą bei dalyvavo draugiškose sporto varžybose. Mokiniai ne tik aktyviai sportavo, bet ir plėtė savo kultūrinį akiratį: aplankė įspūdingo grožio miestą Nesebar prie Juodosios jūros, apžiūrėjo Tuidos tvirtovę, kurioje sužinojo, kaip seniau ten gyveno žmonės, kokius naudojo ginklus. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti viduramžių karių šarvus bei pažaisti kelis iš tų laikų atkeliavusius žaidimus.

Šios kelionės metu mokiniai ne tik dar kartą įsitikino, koks svarbus kiekvienam iš mūsų yra fizinis aktyvumas, bet ir patobulino savo anglų kalbos žinias, praplėtė kultūrinį akiratį, geriau pažino bendraamžius iš kitų Europos šalių.