EUROPOS YAMAHA KLASĖS ORKESTRŲ MOKYTOJŲ KONGRESAS NYDERLANDUOSE

Lapkričio 18-20 dienomis Nyderlandų mieste Edė įvyko ilgai lauktas Europos Yamaha Klasės Orkestrų (Yamaha Class Band) mokytojų kongresas. Renginys buvo suplanuotas dar 2021 metų vasarį, bet dėl Covid-19 pandemijos net du kartus atidėtas. Į kongresą susirinko virš 50 mokytojų bei Yamaha kompanijos atstovų iš Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Austrijos, Danijos, Belgijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Rumunijos bei visų trijų Baltijos šalių. Lietuvą ir mūsų mokyklą atstovavo klasės orkestro mokytojas Saulius Balsys. Kongreso metu mokytojai klausė pranešimų apie instrumentų priežiūrą, natų rašymo bei kitas IT muzikos programas, kai kurių instrumentų mokymo subtilybes. Taip pat praktiškai pagilino dirigavimo, perkusinių instrumentų organizavimo orkestre žinias. Dalyviams koncertavo medinių pučiamųjų trio bei tipinis Nyderlandams fanfarinis orkestras. Visi dalyvavę mokytojai iš renginio išvažiavo su plačiomis šypsenomis, patobulėję, apsikeitę savo patirtimis bei praplėtę kolegų pažinčių ratą  Europoje.