ATEITIES INŽINERIJA

Birželio 2d. IIa klasės mokinys Ervinas Aškelianec ir IIb mokinė Gabriela Novicka jau šeštus metus VGTU organizuojamame „Ateities inžinerijos“ projekte tematikoje „Ateities miestas“ su savo projektu „Augalų auginimas hidroponikoje“ užėmė II-ąją vietą. Šio darbo vadovai technologijų mokytoja R. Jodrė, informacinių technologijų mokytojas  D. Narkevičius.

Projekto tikslas – susipažinti bei patiems pabandyti sukurti hidroponikos sistemą, kad būtų galima išsiauginti daržovių. Hidroponika yra labai įdomus būdas auginti augalus vandenyje, bet mažai kas apie jį žino ar jį naudoja savo reikmėms. Tad nusprendėme plačiau pasidomėti šia sistema ir mes. Savo gimnazijoje iš turimų antrinių žaliavų sukūrėme uždarą sistemą, kurioje cirkuliuojantis iš biologijos kabineto paimtas valomo akvariumo vanduo kaip puiki trąša buvo naudojama augalams auginti. Mūsų sukurta sistema puikiai pasitarnavo svogūnų laiškams auginti bei fikusams daiginti. Išaugintus svogūnų laiškus naudojome mitybos pamokose ir svarbiausia -projekto metu daug sužinojome apie augalų auginimo hidroponikoje specifiką.