GIMTOJO KRAŠTO IR KULTŪROS PAVELDO ŽINIŲ KONFERENCIJA „MENAS IŠSAUGOTI“

Birželio 2d. 8a klasės mokinė Margarita Ševcova (mokytoja J. Novopašinienė) ir  IIa klasės mokinys Laisvūnas Savičius (mokytojai J. Gumbrevičienė ir P. Balesinovas) dalyvavo Vilniaus regiono bendrojo ugdymo mokyklų 8-12 klasių mokinių gimtojo krašto istorijos ir kultūros paveldo žinių konferencijoje ,,Menas išsaugoti“ ir skaitė pranešimus ,,Praeities atspindžiai…Juodšiliai“ bei ,,Juodšiliai moderniai“. Konferencija buvo skirta gabiųjų mokinių ugdymui, o jos  tikslas – skatinti mokinius išsamiau pažinti kraštą, kuriame gyvename, ugdyti kūrybiškumą, pilietiškumą ir toleranciją, skatinti įsitraukimą į intelektualinę veiklą.

Konferencija vyko neseniai restauruotose XIX a. Vilkiškių dvaro rūmuose Merkio slėnyje, kurie yra vieni iš dešimties likusių medinių dvarų Lietuvoje. Konferencijos metu mokiniai iš įvairių Vilniaus ir Šalčininkų rajono mokyklų skaitė pranešimus apie savo mokyklų globėjus, miestelių įkūrimą, istorines asmenybes ir istorinius vingius, palietusius jų miestelius. Po konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir pakviesti pasivaišinti prie gražiai pro Vilkiškių dvarą tekantį Merkį.