VIZITAS Į KUNIGAIKŠČIO GEDIMINO BATALIONO ŠTABĄ

Kunigaikščio Gedimino batalionas yra vienas iš ryškiausių Lietuvos kariuomenės padalinių, įkvėptas istorinių laikų ir puoselėjantis karinę dvasią bei tradicijas. Gegužės 23d. IA klasės mokiniai kartu su mokytoju Ž. Zmejausku dalyvavo Atvirų durų renginyje šiame batalione.

Vizito metu mokiniai buvo supažindinti su Gedimino bataliono karine veikla ir tradicijomis, Lietuvos istorija, politine ir karine padėtimi šiandieninėje Europoje bei pasaulyje. Vienas iš didžiausių privalumų, lankant Gedimino bataliono štabą, yra galimybė išgirsti gyvosios istorijos dėstymą iš pirmų lūpų. Kariškiai pasakojo apie savo asmenines patirtis, dalinosi įspūdžiais ir nuotykiais, leisdami mokiniams netiesiogiai prisiliesti prie karinės realybės.

Lankantis Gedimino bataliono štabe, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti įvairiose interaktyviose veiklose ir demonstracijose. Pradedant nuo ginklų ir karinės įrangos demonstracijų iki virtualių realybės simuliacijų, kurios leido mokiniams patirti karines situacijas tiesiogiai.

Svarbiausias dalykas, kurį mokiniai patyrė  vizito metu yra įkvėpimas ir motyvacija tapti ateities karininkais. Po vizito į Gedimino bataliono štabą, mokiniai  išsakė savo įspūdžius  apie tai, ką matė ir ką išgirdo. Ši patirtis skatina mokinius plačiau domėtis karine istorija ir saugumo klausimais, o ateityje rinktis karinę tarnybą.