Paroda „Rudens karoliai“

„Drugelių“, „Boružėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės auklėtojos, vaikai ir tėveliai, vaikščiodami auksinio rudens takeliais, prisirinko visokių rudens gėrybių: gilių, kaštonų, sėklelių ir kitų grožybių.  Laisvą nuo kasdienių darbų ir bendravimui skirtą valandėlę, tėveliai drauge su vaikučiai sukūrė gražius, rudeninius papuošalus iš gamtinės medžiagos.

Konkursas „Ilgakasė 2017“

Spalio mėnesį  Livija Bakanovaitė iš „Drugelių“ grupės dalyvavo konkurse „Ilgakasė 2017“. Konkursas vyko Rudaminos vaikų lopšelyje - darželyje „Ąžuoliukas“, kuriame dalyvavo 10 mergaičių. Konkurso nugalėtojoms buvo įsteigtos nominacijos: „Ilgakasė 2017“, „Originaliausia ilgakasė“, „Artistiškiausia ilgakasė“, „Foto ilgakasė“, „Publikos numylėtinė“.
Konkurso dalyvės turėjo paruošti prisistatymą „Mano pomėgiai“.  Livija deklamavo eilėraštį. Konkurso 2-oji dalis - tautinio, lininio kostiumo ir šukuosenos demonstravimas.  3-oji dalis - organizatorių parengtų užduočių atlikimas. Konkurso dalyves vertino kompetentinga komisija. Visas užduotis Livija atliko labai gerai. Jai buvo skirta  „ORIGINALIAUSIOS ILGAKASĖS"  nominacija. VALIO, VALIO, VALIO!!!

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Žmonės šio meto nemėgsta, nes pamiršta, kad kiekvienas laikas yra prasmingas ir reikalingas. Juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, kad obelis tik žydėtų…

Lapkričio 11 dieną yra minima švento Martyno diena, tą dieną yra švenčiama Žibintų arba Šviesos šventė.  Tamsiuoju laikotarpiu žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti vidiniam pasauliui. Žibintų šventė mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Viduje - tai sieloje. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią reikia saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgesti.                                                                                                               Lapkričio 13 d. „Drugelių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai (auklėtojos I. Trusevič ir V. Šukienė), vaikų tėvai susirinko į žibintų šventę. Temstant grupėse buvo sekama pasaka „Seno žibintininko skundas“. Po jos visi vaikai užsidegė žibintus ir kartu su tėveliais, sesutėmis, broliukais rinkosi darželio kieme. Vakaro tamsoje, pasišviesdami žibintais, visi šventės dalyviai, dainuodami dainelę, keliavo aplink darželį. Keliaudami surado tarp medžių šviečiantį nykštukų - šakninukų namelį. Prie jo visi dainavo. Šventės pabaigoje vaikai su auklėtojomis žibintų pagalba ieškojo nykštukų paslėptų vaišių. Šventė baigėsi, bet vakaro tamsoje judantys žiburėliai sukūrė nuostabų reginį, kuriuo džiaugėsi ir maži, ir dideli. Į namus visi išsiskirstė su šilumos, bendrumo ir vidinės šviesos pojūčiu, kuris lydės visus iki kitos šventės – Kalėdų.