SVEIKO MAISTO DIENA

Spalio 10 d. rytas prasidėjo nekasdieniškai. Įstaigos ugdytinius aplankė Šarka Patarška, kuri gyvena ant darželio stogo, ir Bitė Gytė. Jos vaikams papasakojo, kodėl svarbu ir naudinga valgyti košę, daržoves ir vaisius. Vaikai buvo supažindinti su sveikos gyvensenos pagrindais, šoko, dainavo daineles apie vaisius, daržoves, vitaminus ir jų teikiamą naudą, atliko miklumo ir dėmesio reikalaujančias užduotėles. Pedagogės stengėsi suteikti vaikams kuo daugiau žinių apie mitybos svarbą žmogaus sveikatai, formuoti teisingo maitinimosi įgūdžius ir įpročius.

Į šios dienos organizavimą buvo įtraukti ir tėveliai, kurie kartu su vaikučiais namuose gamino sveiką maistą ir į darželį atkeliavo kas su morkų pyragu, o kas su sultimis.
Po sveikos gyvensenos pamokėlės vaikai su auklėtojomis vaišinosi šviežiais vaisiais ir vaisių sultimis, ragavo ir džiaugėsi skaniai pagamintais, išradingai papuoštais patiekalais
.

Tikime, jog nuo mažens skiepydami vaikams teisingus mitybos principus, kartu išauginsime sveiką ir laimingą jaunąją kartą.

Sveikos maisto dienos organizatorės auklėtojos I.Trusevič, D.Voitechovič.

Paroda „Transporto priemonės iš antrinių žaliavų“

Juodšilių „Šilo“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupėse vyko paroda „Transporto priemonės iš antrinių žaliavų“. Į darbelių gamybą įsitraukė ne tik vaikai, jų auklėtojos, bet ir tėveliai. Iš spalvoto popieriaus, kartoninių dėžučių, pakuočių vaikai pagamino transporto priemones, kurios sužavėjo savo originalumu, įvairove. Tai skatino vaikų kūrybiškumą, žadino teigiamas emocijas, atsiskleidė visų išmonė ir sumanumas, vaikai patyrė kūrybinį džiaugsmą. Šeimos dalyvavimas įgyvendinant projektą sustiprino ryšius tarp vaiko, jo šeimos ir pedagogo. Parodą organizavo grupės auklėtojos Vaida Šukienė ir Irena Trusevič.

RENGINYS „ ŽEMĖ – MŪSŲ RANKOSE“

Organizuojant renginį, skirtą tarptautinei žemės dienai paminėti, buvo keliami tokie klausimai : „Nori keisti pasaulį į žalesnį? Jautiesi atsakingas už savo aplinką? Gyveni ne vien šia diena, bet susimąstai apie savo ateitį?“
Organizuojant Žemės dienos minėjimą buvo siekiama, kad vaikai sužinotų, patirtų, atrastų, analizuotų, kurtų. Šio renginio labai svarbus momentas, kad vaikai būtų aktyvūs, dalyvautų, o ne pasyviai stebėtų. Svarbu, kad aplinką vaikas pažintų visais pojūčiais.
Su bundančia gamta ir pavasariu vaikus sveikino renginio vedėjos Skruzdėlytė ir Gėlytė. Vedėjos su vaikučiais kalbėjosi apie Žemę, šoko, dainavo Žemelei, klausėsi, kaip plaka Jos širdelė, ką Ji mums kalba… Nuostabu! Vaikai labai gyvai ir natūraliai visa tai darė. Jiems labai patiko, matėsi, kad jie labai išsiilgę bendravimo su Žeme, kad tai jiems artima. Jie žino ir jaučia, kad Ji gyva…
Po renginio lauke visi sustojo į ratą ir paleido dideli balioną - gėlę su palinkėjimui Žemei.
                   Šis renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.
                   Renginyje dalyvavo „Drugelių“, ir „Boružėlių“ grupės vaikai. Renginį organizavo V. Šukienė ir I. Trusevič.

Atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimas

Žmogus tarsi medis: šaknimis įsitvirtinęs į žemę, o šakomis bando pasiekti dangų. Ąžuolas yra lietuvių tvirtybės ir stiprybės simbolis. Šiandien mūsų ugdytiniai yra tarsi jauni ąžuoliukai, kurie augdami stiprės ir, tikime, taps galingais Lietuvos ąžuolais.

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Mūsų darželyje vyko šventinis koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vasario 16-osios minėjimą pradėjome iškilmingai giedodami V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Vaikai džiaugsmu spindinčiomis akimis ir gera nuotaika dainavo dainas apie Lietuvą, skyrė Tėvynei daug eilių ir gražių žodžių, smagiai sukosi rateliuose, aptarė Lietuvos valstybės simbolius ir jų reikšmes, savo gimtojo miesto – Lietuvos sostinės – savitumą.

Iškilmingą šventę organizavo auklėtojos V.Šukienė ir I.Trusevič

Paroda „Eglučių paradas“

,,Eglučių paradas" jau išsirikiavo...Tai vaikų ir tėvelių kūryba. Parodoje dalyvavo ,,Pelėdžiukų", ,,Boružėlių" ir ,,Drugelių" grupės.