IŠVYKA Į ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJŲ

Spalio 25 d. 5b klasė, lydima auklėtojo S. Balsio, vyko į Vilnių, kur lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje. Kelionei iki Vilniaus klasė pasirinko visuomeninį transportą – traukinį. Kai kam iš mokinių tai buvo pirma kelionė šios rūšies transportu. Iš Vilniaus geležinkelio stoties klasė pėsčiomis pro Aušros vartus, Vilniaus miesto rotušę, Pilies gatvę, Katedrą nužingsniavo iki muziejaus, kuriame laukė daug įdomių įrengimų. Muziejuje penktokai apžiūrėjo nuolatinę technikos ir mašinų ekspoziciją, susipažino su interaktyviai pademonstruotais fizikos dėsniais, aplankė siaubo kambarį muziejaus rūsyje, taip pat dalyvavo „Tesla šou“ pasirodyme, kurio metu buvo pasakojama apie talentingo išradėjo, fiziko, mechanikos ir elektros inžinieriaus Nikolos Teslos biografiją ir išradimus. Įspūdingai atrodė dideliame Faradėjaus narve elektriniu pianinu generuojami „šokantys“ žaibai. Teisingai atsakiusių į šou vedėjos klausimus laukė muziejaus suvenyras. Ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti mus supantį pasaulį, patiems praktiškai išbandyti kai kuriuos įrengimus ir rasti atsakymus į juos dominančius klausimus apie energiją.