PROBLEMOMIS GRĮSTO MOKYMO TAIKYMAS STEAM VEIKLOSE

Svarbu nenustoti klausinėti… Neprarasti švento žingeidumo (A. Einšteinas)

2021 m. kovo 31 d. Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje vyko metodinė diena „PROBLEMOMIS GRĮSTO MOKYMO TAIKYMAS STEAM VEIKLOSE“. Visų pranešimų kertinė mintis buvo, jog svarbu nenustoti kelti klausimų, juk STEAM ugdymas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, siejantis ugdymą su realiu pasauliu (pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimu), formuojantis moksleivių kritinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus.

Dalijantis patirtimi buvo kalbama ne tik apie tai, kokį kelią mokykla nuėjo STEAM kryptimi, bet ir apie atradimus mokantis nuotoliniu būdu: mokytojai kalbėjo apie problemomis grįsto mokymo taikymą gamtamoksliniame ugdyme, apie mokinių veiklas „ATEITIES INŽINERIJOJE“, apie STEAM mokymą(si), peržengiantį sienas. Pavaduotoja ugdymui J. Mackevičiūtė pasidalijo patirtimi, kaip sėkmingai įgyvendinamos tarptautinės  Erasmus+ projektų „Strategies for teaching, education and learning motivation by STEAM (science, technology, engineering, art and maths) approach“ (Projekto Nr. 2019-1-RO01-KA201-063054) ir „Healthy body, healthy mind, healthy enviroment“ (Projekto Nr. 2020-1-LT01-KA229-078107) veiklos net ir nuotoliniu būdu. Mokiniams vyksta nuotoliniai susitikimai, praktinės veiklos, kurių metu  ugdomi mokinių problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, socialinių įgūdžių ir kiti gebėjimai, stiprinama mokinių fizinė ir emocinė sveikata bei formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai.