Kas yra Yamaha Klasės orkestras?

Yamaha Klasės orkestras yra muzikos mokymo sistema. Daugiau nei 20 metų veikia įvairiose Europos šalyse. Jau 5 metai ši sistema yra ir Lietuvoje. Yamaha Klasės orkestras – tai muzikos pamoka, kurioje visi klasės vaikai groja įvairiais pučiamaisiais muzikos instrumentais. Moksleiviai jau po 3-4 mėnesių groja mokyklos koncertuose. Vos per pora metų jie išmoksta ir gali atlikti gana platų repertuarą.

Bet Yamaha Klasės orkestras yra daug daugiau nei muzikos mokymo sistema. Tai teigiamų vertybių, emocijų perdavimas ir dalinimasis muzikiniame fone.  Orkestre vaikai ne tik mokosi groti, bet grodami jie stimuliuoja kūrybiškumą, jautrumą, skatina vaizduotę, kartu bendradarbiauja, gerbia vienas kitą, dalyvauja komandiniame darbe, kuris skatina pasitikėjimą ir įsipareigojimą.

Ar Yamaha Klasės orkestras gali būti bet kurioje mokykloje?

Praktiškai, taip. Yamaha Klasės orkestras jau gyvuoja visame pasaulyje ir valstybinėse ir privačiose mokyklose. Visos jos yra puikus sėkmės pavyzdys!

Ar ji atitinka dabartinę muzikos pamokos mokymo programą?

Taip. Mokymo programa yra apgalvota ir išbaigta. 

Juodšilių „Šilo“ gimnazijos Yamaha Klasės orkestras

Tai vienintelis toks orkestras Baltijos šalyse. Šio Yamaha Klasės orkestro vadovas – Saulius Balsys.

Klasės orkestras dalyvauja mokyklos šventėse, festivaliuose. 2018 m. Rugsėjo 1- ąją Yamaha Klasės orkestras sveikino mokyklos bendruomenę ir Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Orkestras ypatingai mėgsta keliauti ir koncertuoti kitose mokyklose ir įvairiuose miestuose.

Viena iš smagiausių ir įsimintiniausių orkestro kelionių įvyko 2019 m. balandį į Europos Yamaha Klasės orkestrų festivalį Italijoje.

https://tijdschrift.jilster.nl/pageflip/62ba16a2-7bb4-11e9-8f0e-025135e2ff86?fbclid=IwAR1OrNLVpzy1gNcPGe5hK0QjqdOcbMW3ZcL9w5Ay_viBPdQGU_agI7yKbaE#page/8

Orkestras repetavo ir karantino metu. Įgijo naujų patirčių ir susivienijo su kitais Europos Yamaha Klasės orkestrais.