DALINAMĖS PATIRTIMI PO KURSŲ PORTUGALIJOJE

Juodšilių „Šilo“ gimnazijos 7b klasės mokiniai gruodžio 18 d. dalyvavo atviroje technologijų pamokoje „Žaisliukų, mažinančių stresą, gamyba“. Pamoką vedė technologijų mokytoja Rūta Jodrė, dalyvavusi Erasmus+ kursuose apie įtraukiojo ugdymo strategijas bei metodus, kurie vyko Portugalijoje pagal projekto „Įtraukiojo ugdymo strategijos: nuo pasirengimo iki įgyvendinimo mokykloje“ programą.  Šios pamokos tikslas – sukurti žaisliukus, mažinančius stresą, specialiųjų ugdymo poreikių turintiems mokiniams, ugdant mokinių kūrybiškumo, komunikavimo kompetencijas bei pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis. Pamokoje buvo siekiama, kad dirbant grupėse, pritaikant žinias apie tekstilę, iš nereikalingų kojinių pasiūti antistresinius žaisliukus, užpildant juos įvairiomis sėklomis. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti – skirtingų veiklų kaitaliojimas, taikant stotelių metodą. Tokios pamokos mokiniams duoda daug naudos: leidžia ieškoti kūrybinių sprendimų, sieti juos su praktine veikla, didina mokinių įtrauktį, motyvaciją, skatina mokinių ir pačių mokytojų komunikavimą. Šią pamoką stebėjo kolegos. Aptardami stebėtą pamoką, jie džiaugėsi, kad atviros pamokos – puiki galimybė dalintis patirtimi, mokytis bendradarbiaujant, analizuoti, tartis ir konsultuotis.