ŠVENTINIS JUNGTINIO PUČIAMŲJŲ ORKESTRO KONCERTAS „GAUDŽIA TRIMITAI“

Vasario 15-osios vakarą Trakų rajono Rūdiškių kultūros centre įvyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kurio metu skambėjo vaikų pučiamųjų orkestrų atliekama muzika. Scenoje pasirodė jungtinis Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instr. orkestras Valery-Brass (vad. Aleksandras Šamaninas), Vilniaus raj. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos varinių pučiamųjų intr. orkestras „Verdenės Brass“ (vad. Tadas Šileika) ir Juodšilių „Šilo“ gimnazijos pučiamųjų insr. orkestras (vad. Saulius Balsys). Kadangi tai buvo ne vien šventinis koncertas, bet ir 2024 m. Lietuvos Dainų šventėje besirengiančių orkestrų perklausa, jungtinis orkestras atliko Dainų šventės programos kūrinius. Gausios publikos tarpe koncertą stebėjo ir klausė Lietuvos dainų šventės pučiamųjų orkestrų kategorijos kompetetinga komisija.

Renginys prasidėjo vaizdo kompozicija „Ir visagalis laikas nebaisus“, vėliau savo solinę programą atliko šeimininkai – Rūdiškių muzikos mokyklos orkestras, o vėliau prie jo prisijungė svečiai iš Paberžės ir Juodšilių. Publika koncerto metu negailėjo plojimų, tryško džiugios ir pakilios emocijos. Po koncerto komisijos nariai taip pat negailėjo orkestrams ir jų vadovams gerų žodžių ir patvirtino teisę dalyvauti Šimtmečio Lietuvos Dainų Šventėje „Kad giria žaliuotų“.