Muzika – bendra kalba

Spalio 29 d. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos direktorė R. Agintienė dalyvavo viešoje diskusijoje mokyklų vadovams ir pedagogams apie mokyklų patirtį ir iššūkius ugdant Romų tautybės vaikus. Diskusiją organizavo Lietuvos nacionalinė švietimo agentūra. Mokyklos direktorė pasidalijo gerąja patirtimi ugdant Romų tautybės vaikus ir pabrėžė, kad įvairūs mokymo metodai, ypač muzikos, skatina jų įsitraukimą į ugdymo procesą, pagerina lankomumą ir užkerta kelią ankstyvam mokinių iškritimui iš švietimo sistemos.  Ji taip pat pabrėžė, kaip svarbu atpažinti besimokančiųjų įvairovę, pažinti kiekvieną vaiką, įveikti stereotipus ir mokymosi barjerus, nes vaikui yra svarbu būti priimtam, gerbiamam, saugiam ir mėgautis buvimu mokykloje. Diskusijoje  taip pat buvo paminėta, kad Erasmus + projekto „Music is a common language“ (vert.“Muzika – bendra kalba“) įgyvendinimas suteikė daug galimybių išmokti naujų mokymo metodų, pasisemti patirties iš užsienio partnerių bei pamatyti, kaip panašios problemos yra sprendžiamos kitose šalyse.