PAŽINKIME LIETUVĄ

Birželio 12 d. 7b, 9a, 9b ir 8b klasės mokiniai su mokytojais P. Balesinovu, J. Novopašiniene ir J. Dokurnevičiūte keliavo po Lietuvą ir džiaugėsi jos miestais, miesteliais, nepakartojamu gamtos grožiu. Kelionės metu visų pirma buvo aplankytas Aukštadvaris, garsėjantis vienu žymiausių geologinių gamtos paminklų – Velnio duobe. Šis objektas yra įtrauktas į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų  sąrašą. Antroji sustojimo vieta – Birštono apžvalgos bokštas – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje, pastatytas vaizdinguose Nemuno vingiuose. Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m. aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Nuvykę į kurortinį Birštoną aplankėme mineralinio vandens garinimo statinį ,,Druskupis”, kurio sienomis teka mineralinis vanduo, leidžiantis kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru, iš ,,Geltonosios biuvetės” gėrėme trykštantį mineralinį vandenį ,,Vytautas”, vaikščiodami po Kneipo sodą grūdinome organizmą ir stiprinome imuninę sistemą. Papietavę Marijampolėje aplankėme gražiausią Lietuvos geležinkelio stotį, Kačių kiemelį, Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažąją baziliką ir kitus įdomius objektus. Paskutinė sustojimo vieta – Kadugių slėnis ir nuostabusis pažintinis takas, vienas gražiausių pažintinių takų Kauno rajone. Tai savaiminės kilmės kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas, kuris randasi šalia vienos gražiausių Nemuno slėnio atodangų. Pažintinio tako pabaigoje nusileidome iki Kauno marių kranto ir grožėjomės didžiausiu dirbtiniu vandens telkiniu Lietuvoje.